21 Şubat 2012

"Fasl-ı Rembetiko" Armada'da Başlıyor!


25 Şubat 2012, Cumartesi akşamı Rembetiko geleneğimizde yeni bir sayfa açıyoruz:
"Cafè Aman Istanbul ile Fasl-ı Rembetiko" akşamları!“Armada Salon”da yapılacak “Fasl-ı Rembetiko”, dönem müziği, dansları ve görsel zenginliğiyle, katılanları 19.yüzyıl “Cafè Aman”larına ve Rembetikolu gecelere götürüyor. Bu yıl eski İstanbul karnavalı “Aprokries”e de rastlayan geceye 19. yüzyıl dönem giyisileriyle katılmak mümkün…

Repertuvarını 19. yüzyıl Osmanlı döneminde, başta İstanbul, İzmir gibi liman şehirleri olmak üzere “Café Aman”larda icra edilen rembetikolardan oluşturan “Café Aman İstanbul”, Ocak ayında  ilk albümü "Fasl-ı Rembetiko"yu Kalan Muzik'ten çıkarmıştı. Albüm, dinleyiciyi 19. yüzyıl İstanbul ve İzmir’inin rembetikolarrna taşımasıyla büyük rağbet gördü. Şimdi aynı repertuvar canlı olarak Armada Salon sahnesinde İstanbullu izleyiciyle buluşup, onları geçmişe geri götürecek.

Öte yandan Osmanlı İstanbul’unda her yıl Ortodoks Rumlar tarafından kutlanan, son yıllarda Armada’da da canlandırılan, Brezilya’nın Rio, İtalya’nın Venedik karnavalının eski İstanbul'daki küçük ölçekli örneği “Apokries” de bu yıl 25 Şubat’ta tekrar kutlanacak. (O yüzden geçmiş yıllarda Armada'daki Apokries kutlamalarına katıldıysanız, maskeleriniz de duruyorsa onları da yanınıza almayı ihmal etmeyin!)

25 Şubat 2012, Cumartesi akşamı program saat 20.00‘de özel menümüz ve içki ikramı ile başlayacak. 21.30'dan itibaren “Fasl-ı Rembetiko”!  Saatler gece yarısını gösterdiğinde ise geleneksel Gece Çorbası ikramımız var.
Katılım ücreti 125.-TL. /kişi.

Fasl-ı Rembetiko Menüsü:

Serpme Mezeler - Zeytinyağlı Sarma, Çerkez Tavuğu, Fasulye Pilaki, Tarama, Pancar, Beyaz Peynir, Haydari, Marine Kırmızı Biber, Rus Salatası, Pazı Salatası
Sıcaklar - Pazılı Yaprak Dolma, Kalamar Tava, Filibe Köfte, Mücver, Peynirli ve Ispanaklı Muska Böreği
Meyve- Tatlı: Kabak Tatlısı -ortaya- mevsim meyveleri
Gece ikramı: İşkembe Çorbası
İçecek: Limitsiz Yerli içki, Kulüp Rakı ve meşrubat.
(Yer sayısı sınırlı. Bu yüzden bir an önce rezervasyon yaptırılmanız önerilir!)

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için: 
Zeynep ÖZER - 0212 455 44 72 zozer@armadahotel.com.tr
Armada İletişim, Tel: 90 212 455 44 55 infosatis@armadahotel.com.tr

“Café Aman İstanbul” ile bilgi ve iletişim:
info@cafeamanistanbul.com  www.cafeamanistanbul.com
FB:http://www.facebook.com/cafeamanistanbul  - Tel: 0542 716 75 03