03 Ocak 2006

Çekirdekten Büyüklerine: Armada'dan Bayramda Aile Toplantıları

Armada, aileleriyle uzun süreden beri bir araya gelemeyen çekirdek aileler için, tüm akrabaların Kurban Bayramı'nda bir araya toplanabileceği, bir taraftan akrabalık bağlarını pekiştirirken, bir taraftan da tarihi yarımada yürüyüşlerinden Picasso sergisine kadar, İstanbul'daki türlü etkinliklerden yararlanabilecekleri Büyük Aile Toplantısı paketleri düzenledi.

Çoğumuzun yanıtını anımsayamadığı -En son ailemizin tüm bireyleriyle aynı çatı altında ne zaman bir araya geldik? sorusundan yola çıkan Armada, bu Kurban Bayramı tatilinde, çekirdek aileleri, aile büyükleri ve diğer akrabalarıyla toplanmaya davet ediyor. Büyük kentlerin günlük koşuşturma temposu içinde aile bağlarının giderek zayıflamasından yakınan, ancak gerek uygun mekan, gerek zaman bulamadıkları için bir türlü bir araya gelemeyenler, bu bayramda Armada çatısı altında günlük buluşmalardan, bir kaç günlük konaklama paketlerine kadar seçeneklere sahip oluyor. Bir kaç aile aynı anda konaklamalı rezervasyon yaptığında “Büyük Aile Toplantısı” paketlerinde özel indirimler yapılıyor. (*) Bu arada yakın çevredeki Giritli İstanbul, Balıkçı Sabahattin gibi ödüllü yemek mekanlarından, tarihi yarımada yürüyüşlerinden, “Picasso İstanbul’da” sergisi gibi kentteki kültürel etkinliklerden yararlanmak isteyenler için de çeşitli kolaylıklar öngörüldü.


Şehir Surlarının Arkasında Armada Otel
...Doğduğu, yaşadığı şehri iyi kötü bilmek tabii bir iş, İstanbul'da bir nevi zevk inceliği, bir nevi sanatkarca yaşayış tarzı, hatta kendi nevinde sağlam bir kültür olur. Her İstanbullu az çok şairdir, çünkü irade ve zekasıyla yeni şekiller yaratmasa bile, büyüye çok benzeyen bir muhayyile oyunu içinde yaşar. Ve bu, tarihten gündelik hayata, aşktan sofraya kadar genişler...
Ahmet Hamdi Tanpınar, 'Beş Şehir'


GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ...


Armada'nın, büyük aile toplantılarına güncel bir boyut getirmek için yarattığı çözümler esasen yeni değil. Örneğin 2000 yılında Sümen Ailesi için yapılan toplantıyı, Hürriyet yazarı Emel Armutçu, "Aileniz İtina ile Toplanır" esprili başlığıyla "güzel ve özel" bir haber olarak ayrıntılı biçimde duyurmuş, Armada'nın önerilerini ise şöyle sıralamıştı:


"Nedir önerdikleri? Aile ağacı bilgisayar yazılımlarından, negatifi olmayan aile yadigarı fotoğrafların çoğaltılmasına, ailenin büyüklüğü ile orantılı olarak uygun salonlar hazırlamaya kadar geniş bir yelpaze... Dilerseniz eski fotoğrafları ya da filmleri perdede izletebiliyorsunuz, dilerseniz, ailenin ortak zevkine uygun bir eğlence düzenleyebiliyorsunuz. Amaç, hiç değilse insanların birbirine 'Sizin Akraba Günü'nüz ne zaman?' diye sorabilmeleri. Bizimki çok yakında, ya sizinki?"


Armada Satış Ekibi sizin "Akraba Günü"nüzü de düzenlemek için hazır!

(Aşağıdaki satırın üzerine tıklarsanız, Sayın Armutçu'nun haberini rahatça okuyabilirsiniz:)
» 14 Mayıs 2000 tarihli Hürriyet haberi: "Aileniz İtinayla Toplanır"
(*) BAYRAM AİLE PAKETLERİ
En Az 3 Gece Konaklama koşuluyla (06 Ocak - 15 Ocak 2006):
TEK VEYA ÇİFT KİŞİLİK ODA FİYATI: 230 YTL
Bayram Paketine Dahil Olan Hizmetler: 3 Gece Konaklama, Açık Büfe Kahvaltı, Armada Sera’da 1 Akşam Yemeği (İçki hariç), KDV dahil.
3 Gece Konaklamaya İlave Her Gece İçin (06 Ocak- 15 Ocak 2006):
TEK VEYA ÇİFT KİŞİLİK ODA FİYATI: 50 YTL , Kahvaltı ve KDV dahil.
1 Gece Konaklama için (06 Ocak- 15 Ocak 2006):
TEK VEYA ÇİFT KİŞİLİK ODA FİYATI: 75 YTL , Kahvaltı ve Kdv dahil.


Ayrıntılı bilgi için: ARMADA OTEL Satış Ekibi
Tel: 0212 - 455 44 55
E-posta: infosatis@armadahotel.com.tr
Nilüfer Yünlü (0 212 455 44 71)
Zerrin Kelebek (0 212 455 44 70)