26 Kasım 2008

Bayramda Ailecek Bize Buyrun!

Bu yıl kurban bayramı tatili bir hayli uzun. Çoğu kişi çoktan programını yapmıştır bile. Bu mesajımız bayramda İstanbul’da kalacak olup, aile büyüklerine bayram ziyaretine de gidecek olanlara bir davet içeriyor: Toplayın bütün aileyi, gelin Armada’ya yerleşin, hem trafikten hem diğer masraflardan kurtulun... Anneleriniz de beş gün keyif yapsın, ellerini soğuk sudan sıcak suya sokturmayın!

Aslında, İstanbul’un giderek kaybolan yaşam kültüründe buna benzer ritüeller vardı. Cumhuriyet İstanbul’unda “monden” anneanneler, bayramlarını ya Tarabya Oteli ya da Hilton’da geçirir, torunlar da el öpmeye oralara giderlerdi... O saçlarını beyaz-eflatuna boyayan, omuzları etollü, dantel yakalı, keten bluzlu, “Arpej” kokan anneanneler çoktan gittiler... Geriye “o şehrin”; İstanbul’un yaşam kültüründen ne kaldı? İşte Armada, 1994 yılından beri bu sorunun yanıtını araştırıyor... “- İstanbul’un şehir kültürü doğru korunsaydı bugüne ne kalırdı?” Ve “ne kalırdı” ise onları bulup çıkarıp canlandırmaya çalışıyor. Bu bayram da bunu hatırladık. Yani aile büyükleri Armada’ya gelip kalacak, el öpmeye gelecekler de oraya gelecek! Ama canlandırılmaya çalışılan bu geleneği günün ekonomik koşullarına ve şehrin bugünkü coğrafyasına uyarlamak da şarttı. O yüzden “Ailecek buyrun” diyerek ekonomik bir paket hazırladık.

Bu paket 7 Aralık – 12 Aralık 2008 tarihleri arasında kişi başına 280 YTL karşılığında 5 gece konaklamayı, sabahları zengin açık büfede yapılacak kahvaltıları, bir akşam da bir taraftan tarihi yarımada, bir taraftan Marmara Denizi manzaralı Armada Sera’da bir “À La Carte” akşam yemeği ikramını içeriyor. Bu fiyata kdv dahil. Tek kişilik oda istenirse 160 YTL fark ödenmesi gerekiyor. Tarihi yarımadanın tadını çıkarma, hemen yanıbaşımızdaki Giritli İstanbul, Balıkçı Sabahattin, KarışmaSen’de değişik lezzetleri deneme olanakları da cabası!

Sevgi ve saygılarımızla,
ARMADA Ailesi